Aranżując pokój dziecięcy dla naszej pociechy, chcemy zadbać o każdy szczegół i nadać mu niepowtarzalnego, przytulnego charakteru. Bardzo ważnym elementem dekoracyjnym są zasłony, których nie może zabraknąć w okiennej aranżacji. Z pewnością wiele osób poszukuje odpowiedzi na pytanie, jakie zasłony należy wybrać do pokoju dziecięcego? Postarajmy się znaleźć odpowiedź na to pytanie.

Jeśli chodzi o dobór tkanin, warto postawić na tkaniny naturalne, takie jak len czy też bawełna. Grubsze materiały gwarantują ochronę przed przenikaniem światła z zewnątrz, zapewniając maluszkowi spokojny sen. Wybierając tekstylia o grubej fakturze, zapewnimy zasłonom odporność na wszelkie uszkodzenia, do których niewątpliwie często dochodzi w pokojach dzieci. Dodatkowym atutem zasłon lnianych jest fakt, iż materiał jest ma właściwości antyalergiczne.

Ze względów praktycznych rekomendowana jest długość zasłon nie większa, aniżeli do wysokości parapetu, tak, aby dziecko nie uszkodziło tkaniny podczas zabawy. Ogromnie popularnym rozwiązaniem są obecnie zasłony dla dzieci ozdobione wizerunkami bohaterów ulubionych dziecięcych bajek. Jeżeli więc nasza pociecha posiada ulubioną bajkę, możemy ozdobić jego pokój zasłonami z motywami zaczerpniętymi z tejże kreskówki.