Materiał, rodzaj upięcia, sposób montażu – na co zwracać uwagę kupując zasłony?

Kiedy wybierzemy już kolor zasłon oraz materiał, z którego zostały wykonane, warto zastanowić się nad ostatnią kwestią – sposobem wykończenia. Na rynku dostępnych jest wiele modeli zasłon, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Bardzo efektownie prezentują się zasłony na taśmie marszczącej, którą możemy samodzielnie marszczyć przez pociąganie za sznurki. To niezwykle praktyczne rozwiązanie gwarantujące ładne i równe ułożenie tkaniny. Takie zasłony możemy bez problemu zawiesić przy pomocy żabek i haczyków.

Osoby poszukujące eleganckich i stylowych rozwiązań często sięgają po zasłony na metalowych kółkach nakładane bezpośrednio na rurkę karnisza. Oczywiście, aby nie zaburzyć całości kompozycji warto dobrać kolor kółek do koloru karnisza.

Do ciepłych, nastrojowych wnętrz doskonale sprawdzą się zasłony na kanale, które można zakładać wprost na rurę karnisza. Efektowna „grzywa” utworzona po poprawnym zawieszeniu zasłon stanie się doskonałym elementem dekoracyjnym pomieszczenia.