Wzorzyste zasłony mogą być niezwykle oryginalnym elementem ozdobnym każdego wnętrza. Ogromny wybór dostępnych obecnie na rynku wzorów sprawia, że wybór tkaniny idealnie dopasowanej do naszego wnętrza staje się prawdziwym wyzwaniem. Warto w tym aspekcie postawić na najmodniejsze w ostatnim czasie desenie, które prezentują się naprawdę intrygująco i odpowiednio zaaranżowane sprawdzą się fenomenalnie we wnętrzach utrzymanych w niemal każdym stylu.

Prawdziwe rekordy popularności biją od wielu miesięcy zasłony w duże, wyraziste kwiatowe wzory. Nadają one każdemu wnętrzu niesamowitej, wiosennej świeżości oraz zdecydowanie kobiecego charakteru. Szczególnie korzystnie duże kwiaty na zasłonach prezentują się we wnętrzach nowoczesnych oraz minimalistycznych.

Od wielu lat niezmiennie w okiennych aranżacjach królują pasy. Obecnie najmodniejsza są szerokie, wyraziste pasy, przy pomocy których możemy jednocześnie wymodelować każde pomieszczenie. Jednocześnie pasy to bardzo bezpieczny wzór, który świetnie sprawdzi się w każdej aranżacji wnętrza.

Kolejnym bardzo popularnym deseniem pojawiających się w naszym oknach jest drobna, subtelna kratka. Wzór ten jest wprost stworzony do wnętrz utrzymanych w stylistyce rustykalnej, romantycznej, a także klasycznej.