Najnowsze trendy, jeśli chodzi o najmodniejsze firany, ciągle się zmieniają, dzięki czemu mamy w konsekwencji tak duży wybór i każdy może znaleźć w ich szerokiej ofercie coś dla siebie. Szczególnie dynamiczne zmiany można zaobserwować w kategorii firan wzorzystych. W poniższym przeglądzie przedstawiamy wzory, które obecnie biją rekordy popularności i zagościły już w wielu polskich domach.

Z całą pewnością szczególnie kobietom do gustu przypadną firanki utrzymane w stylistyce glamour. Ozdobione delikatnymi wzorami w formie roślinnych ornamentów tkaniny nadają każdemu pomieszczeniu bardzo delikatnego, intymnego charakteru, a jednocześnie wprowadzą do nich powiew luksusu.

Jeśli chodzi o bardziej minimalistyczne motywy, to prawdziwym hitem ostatnich miesięcy są firanki w heksagony. Foremne sześciokąty świetnie sprawdzą się we wnętrzach o bardziej nowoczesnej stylistyce, ale mogą również doskonale odnaleźć się jako dopełnienie bardzo modnego obecnie stylu skandynawskiego.

Ponadczasowe pasy to nadal doskonały wybór, jeśli chodzi o firanki do każdego wnętrza. Przy ich pomocy możemy jednocześnie łatwo wymodelować wnętrze zbyt niskie lub zbyt wysokie. Duże, wyraziste pasy sprawdzą się najlepiej w przestronnych pomieszczeniach, zaś w pokojach o mniejszej powierzchni lepiej postawić na drobniejsze i cieńsze pasy.